2 Likes

Denizli Atatürk Müzesi
Turkey

Denizli Merkez Ucançıbaşı Mahallesi'nde bulunan ve bugün müze olarak kullanılan binanın yapım tarihi ile ilgili kesin bir belge yoktur. Ancak 19.yüzyıl sonlarında Rum asıllı ve sonradan Türk tabiiyetine geçen Kimon Vandazoflus tarafından yaptırıldığı halk bilgilerinden anlaşılmaktadır. Yapı iki katli olarak inşa edilmiş olup, her iki katta da orta sofaya açılan odalardan oluşmaktadır. Üst katın boydan boya uzanan sofası giriş cephesinde ve bu cepheyi hareketlendiren çıkma bir balkona açılır. Arka cephe ise; iki kat boyunca yükselen ve sonradan ilave edildiği anlaşılan bolüme açılmaktadır.

İnşaat tekniği olarak: Ana duvarları kagir, ara duvarları ise ahşap karkas seklinde yapılmıştır. Binaya giriş ön ve arka cephede bulunan ve ayni özelliklere sahip çift kanatlı ahşap kapılar ile sağlanmaktadır. Pencereler dikdörtgen şeklinde ve basık kemerlidir. Sürgülü çerçeveli pencereler, dıştan iki yana açılan kepenklerle korunmuştur. Üst örtü kırma çatı olup Marsilya tipi kiremit ile örtülüdür. Zemin kat duvarlarının üst kenarlarındaki alçı silmeler ile üst kat tabanının taşıyan ahşap direklerin üzerlerini örten yivli ve meander bezemeli silme baslıklı dekoratif köşe peylerinden başka süsleme bulunmamaktadır.

View More »

Copyright: Ilker San
Type: Spherical
Resolution: 6000x3000
Uploaded: 21/01/2010
Updated: 17/09/2014
Views:

...


Tags: denizli; atatürk müzesi; denizli müze
comments powered by Disqus

imagemediagroup.org
Bayram Yeri
imagemediagroup.org
Bayramyeri alisveris merkezi
imagemediagroup.org
Denizli Kale ici Carsisi
imagemediagroup.org
Denizli Carsisi
imagemediagroup.org
DİAD Giriş
imagemediagroup.org
DİAD Toplanti Salonu 1
imagemediagroup.org
DİAD Genel Sekreter
imagemediagroup.org
DİAD Toplantı Salonu 2
imagemediagroup.org
DİAD Çalışma ofisi
imagemediagroup.org
DİAD
imagemediagroup.org
SAGLAM TUR
imagemediagroup.org
Araba teyipci
dieter kik
brest 2 Ponts sur l'Elorn
Greg Rys
Anza Borrego Desert, Yellow Wildflowers in Bloom
Vladimir Salman
Ruins of church in a round floor 01
Paco Lorente
View of L'Hemisferic at the City of Arts and Sciences
Tibor Illes
Archabbey of Pannonhalma Crypt
dieter kik
Brest Maison Blanche
Ramin Dehdashti
The Palace of Artaxerxes
Vladimir Salman
Alehsandr Ruhinin the sculptor
Igor Marx
Garten 04
Jean-Pierre Lavoie
Botanical Garden, the magic lanterns
Greg Rys
Ocotillo Wells SVRA Desert Sand Dunes
Ralph G. Roeske
Traunkirchen Promenade Traunsee April 2009
ilker SAN
Dündar Termal Villaları
ilker SAN
Denizli konservatuvar
ilker SAN
Denizli Atatürk Müzesi
ilker SAN
Hierapolis Travertines
ilker SAN
Dündar Termal Villaları
ilker SAN
Hierapolis theatre
ilker SAN
Forum Çamlık A.V.M. Denizli
ilker SAN
Dundar Termal Villaları
More About Middle East

Modern civilization began right here in the Tigris-Euphrates river valley. Also known as the Fertile Crescent or Mesopotamia, this is the place where, six thousand years ago, agriculture, writing and mathematics were brought into widespread use.The term "Middle East" comes from the British navy, which used it to describe the countries on the trade route from Europe to India and China. Everything from Afghanistan to Morocco may possibly be classified as "middle eastern", depending on whom you ask -- and when.Only a partial list of past Empires in the middle eastern territory includes Sumeria, Babylonia, Persia, the Ottoman Empire and the Roman Empire!When northern Europe was still lurking about in slimy cold stone castles playing chess, the Middle East was enjoying the flowers of poetry, luxurious craftsmanship, music and literature. In fact, the Renaissance in Europe was partly inspired by stories brought back from the middle east by travelers along the trade route.Strategic location, religious history and the world's largest supply of crude oil have kept the Middle East at the center of world activity for centuries. The saga continues.Text by Steve Smith.