0 Likes

Stavenisko cyklomostu povodný obluk mosta
Devin

Stavba cyklomosta medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof, ktorá vďaka hlasovaniu o názov vyvolal aj rekacie zahraničných médií, výrazne pokročila a strany susedných štátov sú už vďaka nemu spojené. Cyklomost,

Zdroj: devinskanovaves.sk „To, čo sa udialo o 10:16, myslím, že nepotrebuje žiaden komentár. Skoro po 70 rokoch máme most cez rieku Morava aj v Bratislavskej župe,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. „Takto sa robí história a takto sa má robiť politika, jednoducho - robiť veci pre ľudí. Pevne verím, že toto je prvý stupeň k tomu, že raz bude stáť aj most Angern, že toto je ďalší stupeň k tomu, že v Bratislave bude cyklodoprava samozrejmosťou, že je to ďalší stupeň k tomu, že celá severozápadná časť Bratislavy bude rovnako živa ako tá časť smerom na juhovýchod alebo severovýchod,“ dodal župan. Podľa vyjadrenia stavbyvedúceho projektu p. Zajonca sa posledné zváranie a odstránenie podporných konštrukcií odhaduje na 10 dní. Tá sa ponad rieku Morava začala montovať v januári. Trošku komplikovanejší bol pre stavbu oblúkovitý tvar mosta. Čakajú ho ešte dokončievacie práce, inštalácia svetiel, elektrických prípojok, zábradlia a nátery. Most by mal bať sprístupnený už v lete. Ako potvrdil župan, pozostatky premostenia spred asi 300 rokov sa našli aj počas ďalších prác. Nový cyklomost je stavaný tak, aby nenarušil zvyšky toho pôvodného. Anketa o názve pre cyklomost stále prebieha.

Záujemcovia môžu hlasovať na internetovej stránke Bratislavského kraja alebo zasielať e-maily s návrhmi na adresu cyklomost@region-bsk.sk.

O jeho konečnom názve rozhodnú krajskí poslanci a tiež rakúski partneri.

Copyright: Dusan Skrabak
Type: Spherical
Resolution: 7000x3500
Uploaded: 25/03/2012
Updated: 07/08/2014
Views:

...


Tags: most; chuck norris; bridge; maria teresia
comments powered by Disqus

Dusan Skrabak
Pôvodné oblúky mosta do Rakúska
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Dusan Skrabak
Stavenisko cyklomostu
Dusan Skrabak
Cyklotrasa Devínska nová Ves pod mostom
Dusan Skrabak
Most Chucka Norrisa ?
Pes Chnap
Morava
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Dusan Skrabak
Cyklomost Marie Terézie?
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Pes Chnap
On the corner
Michele Volpicella
SS Giovanni E Paolo
Glen Claydon
Mt Yotei Hut Interior
Kyrre Andersen
“Can you see us … from outer space?”
Jedsada Puangsaichai
Rongpu Monastery, Mount Everest North Face, Tibet
Claudio Lanconelli
Ancient fish market
Vasily Kumaev & Andrew Mishin
Serpukhov. Church. Altar. (2009)
Glen Claydon
On Top of Mt Annupuri Hut
Robert Mročka
Valassky Pivovar Kozlovice
Sergej Esnault
Mehdi Dome and Sailah in Barrum Quarter - old Sana'a - Yemen
Viden Natzev
Pyrenees - Vazos coute Luz Saint Saveur
Robert Mročka
Obecna skola Kozlovice
Jedsada Puangsaichai
Mount Everest View Point, Rongpu Monastery, Tibet
Dusan Skrabak
Rio carnival Rudava
Dusan Skrabak
Brno Katedrala sv. Petra a Pavla
Dusan Skrabak
Windmill- Holíč
Dusan Skrabak
Vojenský cintorín z 1. svetovej vojny - pamätná tabula
Dusan Skrabak
Namestie najsvätejšej trojice a kostol
Dusan Skrabak
Kostolište - detské ihrisko
Dusan Skrabak
Zahoracka ulica pri parkovisku - Malacky
Dusan Skrabak
Malacky pri soche Sv. Františka Xaverského (Severínek)
Dusan Skrabak
Lock in Holic
Dusan Skrabak
Footbridge to Šutrovni
Dusan Skrabak
Štúrová ulica - Malacky
Dusan Skrabak
Garden of the Government Office
More About Europe

Europe is generally agreed to be the birthplace of western culture, including such legendary innovations as the democratic nation-state, football and tomato sauce.The word Europe comes from the Greek goddess Europa, who was kidnapped by Zeus and plunked down on the island of Crete. Europa gradually changed from referring to mainland Greece until it extended finally to include Norway and Russia.Don't be confused that Europe is called a continent without looking like an island, the way the other continents do. It's okay. The Ural mountains have steadily been there to divide Europe from Asia for the last 250 million years. Russia technically inhabits "Eurasia".Europe is presently uniting into one political and economic zone with a common currency called the Euro. The European Union originated in 1993 and is now composed of 27 member states. Its headquarters is in Brussels, Belgium.Do not confuse the EU with the Council of Europe, which has 47 member states and dates to 1949. These two bodies share the same flag, national anthem, and mission of integrating Europe. The headquarters of the Council are located in Strasbourg, France, and it is most famous for its European Court of Human Rights. In spite of these two bodies, there is still no single Constitution or set of laws applying to all the countries of Europe. Debate rages over the role of the EU in regards to national sovereignty. As of January 2009, the Lisbon Treaty is the closest thing to a European Constitution, yet it has not been approved by all the EU states. Text by Steve Smith.