0 Likes

Stavenisko cyklomostu povodný obluk mosta
Devin

Stavba cyklomosta medzi Devínskou Novou Vsou a rakúskou obcou Schlosshof, ktorá vďaka hlasovaniu o názov vyvolal aj rekacie zahraničných médií, výrazne pokročila a strany susedných štátov sú už vďaka nemu spojené. Cyklomost,

Zdroj: devinskanovaves.sk „To, čo sa udialo o 10:16, myslím, že nepotrebuje žiaden komentár. Skoro po 70 rokoch máme most cez rieku Morava aj v Bratislavskej župe,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. „Takto sa robí história a takto sa má robiť politika, jednoducho - robiť veci pre ľudí. Pevne verím, že toto je prvý stupeň k tomu, že raz bude stáť aj most Angern, že toto je ďalší stupeň k tomu, že v Bratislave bude cyklodoprava samozrejmosťou, že je to ďalší stupeň k tomu, že celá severozápadná časť Bratislavy bude rovnako živa ako tá časť smerom na juhovýchod alebo severovýchod,“ dodal župan. Podľa vyjadrenia stavbyvedúceho projektu p. Zajonca sa posledné zváranie a odstránenie podporných konštrukcií odhaduje na 10 dní. Tá sa ponad rieku Morava začala montovať v januári. Trošku komplikovanejší bol pre stavbu oblúkovitý tvar mosta. Čakajú ho ešte dokončievacie práce, inštalácia svetiel, elektrických prípojok, zábradlia a nátery. Most by mal bať sprístupnený už v lete. Ako potvrdil župan, pozostatky premostenia spred asi 300 rokov sa našli aj počas ďalších prác. Nový cyklomost je stavaný tak, aby nenarušil zvyšky toho pôvodného. Anketa o názve pre cyklomost stále prebieha.

Záujemcovia môžu hlasovať na internetovej stránke Bratislavského kraja alebo zasielať e-maily s návrhmi na adresu cyklomost@region-bsk.sk.

O jeho konečnom názve rozhodnú krajskí poslanci a tiež rakúski partneri.

Copyright: Dusan skrabak
Type: Spherical
Resolution: 7000x3500
Uploaded: 25/03/2012
Updated: 07/08/2014
Views:

...


Tags: most; chuck norris; bridge; maria teresia
comments powered by Disqus

Dusan Skrabak
Pôvodné oblúky mosta do Rakúska
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Dusan Skrabak
Stavenisko cyklomostu
Dusan Skrabak
Cyklotrasa Devínska nová Ves pod mostom
Dusan Skrabak
Most Chucka Norrisa ?
Pes Chnap
Morava
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Dusan Skrabak
Cyklomost Marie Terézie?
Dusan Skrabak
Cyklomost Devínska nová Ves - Schlosshof
Pes Chnap
On the corner
Tomasz Makarewicz
Stirling Range - Exposed Corner at Pyungoorup Peak - sunset
dieter kik
Kaepfle Alteburg Reutlingen Baden-Wuerttemberg 8857
njifoo
Rest in the Alexandria Park
damiano pietrobono
Orobie - Passo della Manina
Magnus Dahlgren
Saturn V Rocket Display, Third Stage and Lunar Module, Kennedy Space Center, Florida
wongchichuen
D&G Discrimination (D&G歧視港人), Tsim Sha Tsui, HK
Richard English
Saville Dam Upper Gatehouse
Florian Eggenberger
Goblin Valley State Park, Utah
Wilfredo Amaya
CEMENTERIO SAN ESTEBAN
John Gore
Top of the Amphitheatre
wongchichuen
2012 Dragon & Lion Parade (2012龍獅節), Central,HK
Natasha with kite near fort Amber
Dusan Skrabak
Hrad Perštejn - pod hradom
Dusan Skrabak
Rio carnival Rudava - Stan
Dusan Skrabak
Ostrovček na križovatke
Dusan Skrabak
Pri slimáku
Dusan Skrabak
Eurovea
Dusan Skrabak
Lock in Holic
Dusan Skrabak
Slavin
Dusan Skrabak
The image of the Virgin Mary in Rudava
Dusan Skrabak
Františkánske námestie
Dusan Skrabak
Záhoracka ul oproti ZLSU
Dusan Skrabak
Holidays willow
Dusan Skrabak
Hrad Perštejn medzi hradbami
More About Europe

Europe is generally agreed to be the birthplace of western culture, including such legendary innovations as the democratic nation-state, football and tomato sauce.The word Europe comes from the Greek goddess Europa, who was kidnapped by Zeus and plunked down on the island of Crete. Europa gradually changed from referring to mainland Greece until it extended finally to include Norway and Russia.Don't be confused that Europe is called a continent without looking like an island, the way the other continents do. It's okay. The Ural mountains have steadily been there to divide Europe from Asia for the last 250 million years. Russia technically inhabits "Eurasia".Europe is presently uniting into one political and economic zone with a common currency called the Euro. The European Union originated in 1993 and is now composed of 27 member states. Its headquarters is in Brussels, Belgium.Do not confuse the EU with the Council of Europe, which has 47 member states and dates to 1949. These two bodies share the same flag, national anthem, and mission of integrating Europe. The headquarters of the Council are located in Strasbourg, France, and it is most famous for its European Court of Human Rights. In spite of these two bodies, there is still no single Constitution or set of laws applying to all the countries of Europe. Debate rages over the role of the EU in regards to national sovereignty. As of January 2009, the Lisbon Treaty is the closest thing to a European Constitution, yet it has not been approved by all the EU states. Text by Steve Smith.