Tastat Bakliyat Meydan
Share
mail
License license
loading...
Loading ...

Panoramic photo by imagemediagroup.org PRO Taken 19:15, 24/10/2012 - Views loading...

Tastat Bakliyat Meydan

The World > Asia > Middle East > Turkey

  • Like / unlike
  • thumbs up
  • thumbs down

TASLACI ailesi tarım sektöründe faaliyet göstermeye, ailenin işletmeyi veyeterliliklerini tanıttıkları, büyüleyici şehir Denizli’ de 1950 yıllarında başladı. Yıllar içerisinde edinmiş olduğu deneyiminden aldığı güçle, TASLACI ailesi pamuk ve tahıl alanında uzman hale geldi ve 1989 yılında TASLACILARTARIM’ ı kurdu. Bu işletme başlangıçta yıllarca tekstil endüstrisine ham madde üretti ve alınan başarılı sonuçlar aileyi, PAMUKKALE TOHUMCULUK ve TASLACILAR DIŞ TİC. A.Ş. diğer iş fırsatları araştırmaya sevk etti. Yetenekli çalışanları ve belirgin kişisel zevkleri ve yaratıcı yetenekle, TASLACI ailesi, çekirdeğinden ayrılmış ham pamuk, sertifikalı buğday tohumları, taze ve kışlık buğday, yemlik mısır, arpa, zeytin, nar, erik, ve ayva gibi geniş ve benzersiz bir koleksiyon sunmaktadır. Uzmanlık ve rafinelik her zaman TASLACILAR ürünlerinin yaratıcı araştırmalarını ve kalitesinin farkını göstermiş unsurlardır ve bize eşsiz bir şıklık, üstü kalite ve çeşitlilik sağlamıştır. MİSYONUMUZ Misyonumuz, Türkiye’ de kamu kurumlarına, özel işletme ve kurumlara ürünlerin ve hizmetlerin önde gelen tedarikçisi olmaktır. Hedefimiz müşterilerimize değerli uzun dönem iş ortaklığı sunmaktır. TASLACILAR faaliyet gösterdikleri alanlarda üretim yöntemleri, kalitestandartları, vizyonu ve işletme tavrı açısından trendleri belirleyici olacaktır.

comments powered by Disqus

Nearby images in Turkey

map

A: Tastat Bakliyat Ofis

by imagemediagroup.org, 70 meters away

Tastat Bakliyat Ofis

B: Tastat Bakliyat

by imagemediagroup.org, 230 meters away

Tastat Bakliyat

C: Frekans

by imagemediagroup.org, 920 meters away

In 1997, Vega Automation was established in Denizli which is one of the great important city for indu...

Frekans

D: LaL Rezidans

by imagemediagroup.org, 4.0 km away

LaL Rezidans

E: Demirten Rüyakent Konutları 1

by imagemediagroup.org, 4.2 km away

Demirten Rüyakent Konutları 1

F: Demirten Rüyakent Konutları 2

by imagemediagroup.org, 4.2 km away

Demirten Rüyakent Konutları 2

G: Denizli Carsisi

by imagemediagroup.org, 6.3 km away

Denizli Carsisi

H: DİAD

by imagemediagroup.org, 6.3 km away

DİAD

I: Demirten Beratkent 1

by imagemediagroup.org, 6.3 km away

Demirten Beratkent 1

J: DİAD Çalışma ofisi

by imagemediagroup.org, 6.3 km away

DİAD Çalışma ofisi

This panorama was taken in Turkey, Middle East

This is an overview of Middle East

Modern civilization began right here in the Tigris-Euphrates river valley. Also known as the Fertile Crescent or Mesopotamia, this is the place where, six thousand years ago, agriculture, writing and mathematics were brought into widespread use.

The term "Middle East" comes from the British navy, which used it to describe the countries on the trade route from Europe to India and China. Everything from Afghanistan to Morocco may possibly be classified as "middle eastern", depending on whom you ask -- and when.

Only a partial list of past Empires in the middle eastern territory includes Sumeria, Babylonia, Persia, the Ottoman Empire and the Roman Empire!

When northern Europe was still lurking about in slimy cold stone castles playing chess, the Middle East was enjoying the flowers of poetry, luxurious craftsmanship, music and literature. In fact, the Renaissance in Europe was partly inspired by stories brought back from the middle east by travelers along the trade route.

Strategic location, religious history and the world's largest supply of crude oil have kept the Middle East at the center of world activity for centuries. The saga continues.

Text by Steve Smith.

Share this panorama