Terchová - Jánošíkovy diery 1 žebřík
Share
mail
License license
loading...
Loading ...

Panoramic photo by Richard Toman EXPERT Taken 09:42, 20/08/2011 - Views loading...

Advertisement

Terchová - Jánošíkovy diery 1 žebřík

The World > Europe > Slovakia

Tags: nature

  • Like / unlike
  • thumbs up
  • thumbs down

Jánošíkovy diery

Jánošíkovy diery jsou skalní útvary, které byly vytvořeny průtokem Dierového potoka. Jánošíkovy diery jsou velkým lákadlem Terchové a Vrátné doliny. Terchová je město známé svými zachovalými tradicemi a zemědělstvím. Také odtud pocházel známý slovenský zbojník Juraj Jánošík, po kterém byly také diery pojmenovány a díky kterému si toto místo zachovává dodnes mnoho pověstí a legend. Potok, protékající dierami, vytváří nádherné vodopády, nacházejí se přímo na turistické trase procházející dierami. Jedná se o netradiční atraktivní turistiku, jelikož je náročnější terén Jánošíkových dier překonáván pomocí lávek a řetězů, které se nacházejí přímo u vodopádů. Budete si tak moci vychutnat tuto krásu přírody z patřičné blízkosti. Na své si tak přijdou nejen turisté, ale velký zážitek a spoustu nádherných fotografií si mohou odnést také fotografové.

Jánošíkovy diery z osady Biely potok Jsou rozděleny do 3. částí – Horné, Dolné a Nové diery. Dolné diery se nacházení v blízkosti osady Biely potok. Na Dolné diery se můžete vydat po modré turistické značce. Modrá značka vás po chvíli dovede na rozcestí, kde můžete pokračovat dále na Dolné diery, nebo se můžete odbočit na Nové diery a pokračovat po žluté značce. Nakonec, ať už se rozhodnete jakkoli, vás cesta zavede na rozcestí, kde se obě cesty křižují. Zde je možnost si koupit nějaké občerstvení. Dále potom můžete pokračovat po modré turistické značce na Horné diery, nebo túru ukončit.

comments powered by Disqus

Nearby images in Slovakia

map

A:

by Miroslav Olesnanik, 10 meters away

B:

by Miroslav Olesnanik, 70 meters away

C: Dolní diery - križovatka

by Hana Dusíková, 80 meters away

Dolní diery - križovatka

D:

by Miroslav Olesnanik, 110 meters away

E:

by Miroslav Olesnanik, 120 meters away

F:

by Miroslav Olesnanik, 160 meters away

G: Terchová - Jánošíkovy diery na louce

by Richard Toman, 500 meters away

Jánošíkovy dieryJánošíkovy diery jsou skalní útvary, které byly vytvořeny průtokem Dierového potoka. ...

Terchová - Jánošíkovy diery  na louce

H: Terchová - Jánošíkovy diery u medvěda

by Richard Toman, 560 meters away

Jánošíkovy diery Jánošíkovy diery jsou skalní útvary, které byly vytvořeny průtokem Dierového potoka....

Terchová - Jánošíkovy diery u medvěda

I: Terchová - Jánošíkovy diery 3 mostík

by Richard Toman, 670 meters away

Jánošíkovy diery Jánošíkovy diery jsou skalní útvary, které byly vytvořeny průtokem Dierového potoka....

Terchová - Jánošíkovy diery 3 mostík

J: Terchová - Jánošíkovy diery Koliba Podžiar

by Richard Toman, 760 meters away

Jánošíkovy diery Jánošíkovy diery jsou skalní útvary, které byly vytvořeny průtokem Dierového potoka....

Terchová - Jánošíkovy diery Koliba Podžiar

This panorama was taken in Slovakia, Europe

This is an overview of Europe

Europe is generally agreed to be the birthplace of western culture, including such legendary innovations as the democratic nation-state, football and tomato sauce.

The word Europe comes from the Greek goddess Europa, who was kidnapped by Zeus and plunked down on the island of Crete. Europa gradually changed from referring to mainland Greece until it extended finally to include Norway and Russia.

Don't be confused that Europe is called a continent without looking like an island, the way the other continents do. It's okay. The Ural mountains have steadily been there to divide Europe from Asia for the last 250 million years. Russia technically inhabits "Eurasia".

Europe is presently uniting into one political and economic zone with a common currency called the Euro. The European Union originated in 1993 and is now composed of 27 member states. Its headquarters is in Brussels, Belgium.

Do not confuse the EU with the Council of Europe, which has 47 member states and dates to 1949. These two bodies share the same flag, national anthem, and mission of integrating Europe. The headquarters of the Council are located in Strasbourg, France, and it is most famous for its European Court of Human Rights.

In spite of these two bodies, there is still no single Constitution or set of laws applying to all the countries of Europe. Debate rages over the role of the EU in regards to national sovereignty. As of January 2009, the Lisbon Treaty is the closest thing to a European Constitution, yet it has not been approved by all the EU states. 

Text by Steve Smith.

Share this panorama