0 Likes

Zoo Ostrava Koza domácí kamerunská
Czech Republic

Na statku

Expozice Na statku vznikla přestavbou původní dětské kontaktní zoo. Kromě koz, ovcí kamerunských a ovcí valašek jsou v ní nově také krávy, prasata, králíci a morčata.


Kozy a ovce obývají výběh, do něhož se dá přímo vstoupit. Do výběhu se pohodlně dostanou také lidé na vozíčku či maminky s kočárky. Kozy i ovečky jsou velmi přátelské a děti si je mohou pohladit i nakrmit přímo ve výběhu.

Koza domácí kamerunská je jedním z plemen západoafrické zakrslé kozy, v kohoutku je vysoká přibližně 45 cm. Jedná se o velmi odolné a nenáročné zvíře. V  Africe je chována zejména pro maso, mléko a kvalitní kůži.

Ovce domácí kamerunská pochází rovněž z Afriky. Zvláštností je, že postrádá typické ovčí rouno, díky čemuž bývá často zaměňována s kozou.
Ve společném výběhu najdete také jedinou zástupkyni českého plemene kozy domácí.

Do expozice se vrátily také ovce domácí valašky, naše původní plemeno.

Mezi nové obyvatele ostravské zoo patří krávy.

Téměř roční jalovička je zástupkyní českého strakatého skotu, původního českého plemene. Společný výběh obývá s 5 měsíčním telátkem plemene Jersey, které naopak pochází z anglického ostrova Jersey v Lamanšském průlivu. Návštěvníci mohou do stáje krav přímo vejít. Ve stáji jsou rovněž králíci a morčata.

Neméně atraktivní jsou i dvě nová plemena prasete domácího, která obývají samostatné výběhy. Prvním z nich je plemeno mangalica, které je chováno hlavně na Balkáně a v Maďarsku. Jde o jediné dodnes chované tzv. kadeřavé prase. Vyznačuje se zvláštní odolností vůči nepřízni počasí a může vážit až 300 kg. Druhým  plemenem prasete domácího je přeštické prase, původní české středně velké plemeno, které je velmi plodné. Prasnice mívají 10 až 16 selátek.

http://www.zoo-ostrava.cz/cz/prochazka-po-zoo/interaktivni-mapa-zoologicka/19-na-statku.html

View More »

Copyright: Richard Toman
Type: Spherical
Resolution: 9256x4628
Uploaded: 01/03/2011
Updated: 17/03/2011
Views:

...


Tags:
comments powered by Disqus

Richard Toman
Zoo Ostrava Americká stepní fauna
Richard Toman
Zoo Ostrava Altan U Jelenů
Richard Toman
Zoo Ostrava Poníci a oslíci
Richard Toman
Zoo Ostrava u Slonů
Richard Toman
Zoo Ostrava
Richard Toman
Zoo Ostrava Dětský koutek u Čitvánů
Pavel Drahošan
zahrada 360
Richard Toman
Důl Michal Ostrava Strojovna
Richard Toman
Důl Michal Ostrava Strojovna
Richard Toman
Důl Michal Ostrava
Richard Toman
Důl Michal Ostrava
Richard Toman
Důl Michal - Háky - Ostrava
Gustavo Galvão
Incredible sunset - Recife, Brazil
Wolfgang Guelcker
Freiberg (Saxony) - Cathedral
Tord Remme
Angkor Wat, Siem Reap, Cambodia
H.J.Weber
Gut Panker - Pferde auf der Weide
Andrey Tolokov
cockpit helicopter Mi-17V5 military airbase Shindand Afghanistan
yunzen liu
云南 昆明 东川红土地 1——落霞沟的梯田
Eric-Bardot-Chappaz
Cuzion-Chateau-Bonnu tour Sud-Indre-France
Unkle Kennykoala
Namadgi NP - Mt Tennent - trickling water 2
Willy Kaemena
Human Towers
javier pascual
A Cozy Hotel in San Pedro
Jerome Gerardin
Le sommet du Rotenbach - Rotenbach summit - France
Martin Maag
Baeretswil Huettenacher
Richard Toman
Lázně Darkov Společenský Dům
Richard Toman
Praděd Rozcestí na Švýcarnu
Richard Toman
Bratislava - Men at Work ( Čumil )
Richard Toman
Bratislava - Ulice Beblavého 2
Richard Toman
Karviná - ul Zámecká u Penzionu
Richard Toman
Ostravice Peřeje
Richard Toman
Letní Kino v Karviné
Richard Toman
Bratislava - Hans Christian Andersen
Richard Toman
Důl Michal Ostrava Nádvoří
Richard Toman
Terchová - Jánošíkovy diery Parkoviště
Richard Toman
Bratislava - Eurovea
Richard Toman
Hrčava - Trojmezí z České Strany
More About Czech Republic

The Czech Republic is a cool little landlocked country south of Germany and Poland, with a national addiction to pork and beer. Potatos, cabbage, and dumplings are close behind them, and they also have this great bar food called "utopenec." It means "a drowned man," it's pickled sausage with onions, perfect with some dark wheat bread and beer. The Czech bread is legendary, like a meal all by itself.Czechoslovakia first became a sovereign state in 1918 when it declared independence from the Austro-Hungarian Empire. The state of Czechoslovakia lasted until the "Velvet Divorce" of 1993, which created Slovakia and the Czech Republic.It was occupied by Germany in WWII but escaped major damage, unlike most other European cities. The nation's capital, Prague, retains some of Europe's most beautiful Baroque architecture as well as one of the largest medieval castle complexes still standing. The President of the Czech Republic has his offices in the Prague Castle even today.There was a coup d'etat in 1948 and Czechoslovakia fell under Soviet rule. For fifty years Czechoslovakia was a Socialist state under the USSR, subject to censorship, forced atheism and even the arrest of jazz musicians!In 1989, communist police violently squashed a pro-democracy demonstration and pissed everybody off so bad that a revolution erupted over it, finally ending the Communist rule.The next twenty years saw rapid economic growth and westernization. Today in Prague you can eat at McDonald's or KFC, shop for snowboarding boots and go see a punk rock show.The Czech Republic took over the presidency of the European Union in January 2009. This instantly created lots of political drama because the President of the Czech Republic, Vaclav Klaus, is a renowned Euroskeptic.We anxiously await the outcome of "President Klaus vs. the Lisbon Treaty", a world heavywieght fight sceduled for spring 2009.Text by Steve Smith.