0 Likes

Zoo Ostrava Dětský koutek u Čitvánů
Czech Republic

Čitván

Expoziční komplex pro medvědy ušaté (Ursus thibetanus) a hulmany posvátné (Semnopithecus entellus) nazvaný Čitván odpovídá přísným nárokům na chov zvířat v moderních zoologických zahradách a nahrazuje zastaralé a chovatelsky naprosto nevyhovující zařízení, která pocházejí z 50. a 60. let minulého století. Nese název nejstaršího národního parku v Nepálu, kde se většina zvířat prezentovaných v nových prostorech také vyskytuje nebo dříve vyskytovala.

Vzhledem k rozlehlosti a členitosti venkovního výběhu pro medvědy a hulmany se podél něj nachází pět různě architektonicky ztvárněných vyhlídek pro pohodlné pozorování zvířat. Zvířata mají k dispozici plochu téměř 1,4 ha velkou tvořenou vzrostlým lesem s několika vodními plochami. Návštěvníci se mohou těšit z pohledu na zvířata v přírodním prostředí.

Kromě medvědů a hulmanů zde návštěvníci uvidí i zástupce lasicovitých šelem vydry malé (Aonyx cinerea). V hlavní vyhlídce se nacházejí dvě velká sladkovodní akvária prezentující ryby nepálských řek.

POZOR! V zimním období se medvědi i hulmani zdržují venku jen zřídka. I v přírodě tráví medvědi mnohem delší dobu v brlohu a spí. Těšit se na ně budete moci opět na jaře, až poleví mrazy. Děkujeme za pochopení!

View More »

Copyright: Richard toman
Type: Spherical
Resolution: 9256x4628
Uploaded: 01/03/2011
Updated: 17/03/2011
Views:

...


Tags:
comments powered by Disqus

Richard Toman
Zoo Ostrava u Slonů
Richard Toman
Zoo Ostrava Americká stepní fauna
Richard Toman
Zoo Ostrava Koza domácí kamerunská
Richard Toman
Zoo Ostrava Altan U Jelenů
Richard Toman
Zoo Ostrava Poníci a oslíci
Richard Toman
Zoo Ostrava
Richard Toman
Důl Michal Ostrava Strojovna
Richard Toman
Důl Michal Ostrava Strojovna
Richard Toman
Důl Michal Ostrava
Richard Toman
Důl Michal Ostrava
Richard Toman
Ostrava Důl Michal ( Cingr ) Těžní Stroj
Richard Toman
Důl Michal - Háky - Ostrava
Giuliano Bernardi
Commezzadura Chiesa Di Sant Agata 1
Marin Giurgiu
Fog (Bodi Lake, Baia Sprie, Romania)
Ozerov Andrey
Turn onto the road
Masao Nagata
Nagasaki
Giuliano Bernardi
Fiume Noce Croviana 1
Malinnikov Ruslan
Fairy Spring at Red Canyon at Mui Ne
Pierre-André Bergeron
Rocket Park - Saturn V rocket - Top of third stage
josu barandiaran
Sandstone in Labetxu
Pedro Menezes
Madeira Island - Funchal Wide View
sun-debin
5
Alexey Ermakov
Zorro (musical)-Nancy Reina
Christophe Bouthe
Bourg-en-Bresse Vieux quartier
Richard Toman
Zahrada zubru v Pszczyna
Richard Toman
Karviná - Zš Mendelova Karvina Hranice
Richard Toman
Zámek Petrovice u Karviné
Richard Toman
Kraków - Kostel sv. Kříže ( Kościół św. Krzyża )
Richard Toman
Důl Michal Ostrava Nádvoří
Richard Toman
Hrčava - Trojmezí Čechy Slovensko Polsko ze Slovenské strany
Richard Toman
Předjaří Most
Richard Toman
Praděd uschlé stromy
Richard Toman
Rožnov pod Radhoštěm - Valašská dědina 20 stavení
Richard Toman
Bratislava - Viedenská brána
Richard Toman
Hrčava - Trojmezí Čechy Slovensko Polsko na Mostě
Richard Toman
Vlčí mák Karviná Hranice
More About Czech Republic

The Czech Republic is a cool little landlocked country south of Germany and Poland, with a national addiction to pork and beer. Potatos, cabbage, and dumplings are close behind them, and they also have this great bar food called "utopenec." It means "a drowned man," it's pickled sausage with onions, perfect with some dark wheat bread and beer. The Czech bread is legendary, like a meal all by itself.Czechoslovakia first became a sovereign state in 1918 when it declared independence from the Austro-Hungarian Empire. The state of Czechoslovakia lasted until the "Velvet Divorce" of 1993, which created Slovakia and the Czech Republic.It was occupied by Germany in WWII but escaped major damage, unlike most other European cities. The nation's capital, Prague, retains some of Europe's most beautiful Baroque architecture as well as one of the largest medieval castle complexes still standing. The President of the Czech Republic has his offices in the Prague Castle even today.There was a coup d'etat in 1948 and Czechoslovakia fell under Soviet rule. For fifty years Czechoslovakia was a Socialist state under the USSR, subject to censorship, forced atheism and even the arrest of jazz musicians!In 1989, communist police violently squashed a pro-democracy demonstration and pissed everybody off so bad that a revolution erupted over it, finally ending the Communist rule.The next twenty years saw rapid economic growth and westernization. Today in Prague you can eat at McDonald's or KFC, shop for snowboarding boots and go see a punk rock show.The Czech Republic took over the presidency of the European Union in January 2009. This instantly created lots of political drama because the President of the Czech Republic, Vaclav Klaus, is a renowned Euroskeptic.We anxiously await the outcome of "President Klaus vs. the Lisbon Treaty", a world heavywieght fight sceduled for spring 2009.Text by Steve Smith.