0 Likes

Terchová - Jánošíkovy diery na louce
Slovakia

Jánošíkovy diery

Jánošíkovy diery jsou skalní útvary, které byly vytvořeny průtokem Dierového potoka. Jánošíkovy diery jsou velkým lákadlem Terchové a Vrátné doliny. Terchová je město známé svými zachovalými tradicemi a zemědělstvím. Také odtud pocházel známý slovenský zbojník Juraj Jánošík, po kterém byly také diery pojmenovány a díky kterému si toto místo zachovává dodnes mnoho pověstí a legend. Potok, protékající dierami, vytváří nádherné vodopády, nacházejí se přímo na turistické trase procházející dierami. Jedná se o netradiční atraktivní turistiku, jelikož je náročnější terén Jánošíkových dier překonáván pomocí lávek a řetězů, které se nacházejí přímo u vodopádů. Budete si tak moci vychutnat tuto krásu přírody z patřičné blízkosti. Na své si tak přijdou nejen turisté, ale velký zážitek a spoustu nádherných fotografií si mohou odnést také fotografové.

Jánošíkovy diery z osady Biely potok Jsou rozděleny do 3. částí – Horné, Dolné a Nové diery. Dolné diery se nacházení v blízkosti osady Biely potok. Na Dolné diery se můžete vydat po modré turistické značce. Modrá značka vás po chvíli dovede na rozcestí, kde můžete pokračovat dále na Dolné diery, nebo se můžete odbočit na Nové diery a pokračovat po žluté značce. Nakonec, ať už se rozhodnete jakkoli, vás cesta zavede na rozcestí, kde se obě cesty křižují. Zde je možnost si koupit nějaké občerstvení. Dále potom můžete pokračovat po modré turistické značce na Horné diery, nebo túru ukončit.

Copyright: Richard Toman
Type: Spherical
Resolution: 12000x6000
送信日: 21/08/2011
更新日: 03/09/2014
見られた回数:

...


Tags: nature
comments powered by Disqus

Richard Toman
Terchová - Jánošíkovy diery Koliba Podžiar
Hana Dusíková
Salaš Podžiar
Petr Kolčář
Mala Fatra mountains, Slovakia
Miroslav Olesnanik
Slovakia npr rozsutec janosikove diery 5
Hana Dusíková
Vrch Podžiar
Miroslav Olesnanik
Slovakia npr rozsutec janosikove diery 4
Richard Toman
Terchová - Jánošíkovy diery 1 žebřík
Miroslav Olesnanik
Slovakia npr rozsutec janosikove diery 3
Richard Toman
Terchová - Jánošíkovy diery Horné diery
Hana Dusíková
Dolní diery - križovatka
Hana Dusíková
Under Vrch Podžiar
Miroslav Olesnanik
Slovakia npr rozsutec janosikove diery 2
Uwe Buecher
Tazacorte - Banana Plantation
mantas talmantas
things waiting for a move
Marc Sans
collégiale st andré: L'homme nouveau
Yasushi Kishimoto
Dsc07472l Panorama
Studio Mambeau - Martijn Baudoin
Dutch Windmill level 2
John Roberts
Above the Inversion, Red Butte, Salt Lake City, Utah, USA
Littleplanet.nl - Roelof de Vries
Obviously, my job is boring...
yunzen liu
Sichuan UNESCO World Heritage Jiuzhai Valley National Park——Five flowers lake
Markus Kaeppeli
Switzerland Zug Sunset
Pietro Madaschi
Milan: Galleria Vittorio Emanuele II during Xmas (Natale)
Richard Chesher
Kaori River Tree
Bernd Kronmueller
Tyrannosaurus rex in Oxford, Museum of Natural History
Richard Toman
Dinopark Ostrava 3
Richard Toman
Bratislava - Podhradie
Richard Toman
svatý Václav
Richard Toman
Zámek Larisch-Mönnichů
Richard Toman
Zoo Ostrava Koza domácí kamerunská
Richard Toman
Nad Filipkou
Richard Toman
Terchová - Jánošíkovy diery 3 mostík
Richard Toman
Karviná - Olza ( Olše )
Richard Toman
Šútovský vodopád z2
Richard Toman
Karviná - Brána do parku Boženy Němcové
Richard Toman
Chata Hrádek
Richard Toman
Tocna Oderberg
More About Europe

Europe is generally agreed to be the birthplace of western culture, including such legendary innovations as the democratic nation-state, football and tomato sauce.The word Europe comes from the Greek goddess Europa, who was kidnapped by Zeus and plunked down on the island of Crete. Europa gradually changed from referring to mainland Greece until it extended finally to include Norway and Russia.Don't be confused that Europe is called a continent without looking like an island, the way the other continents do. It's okay. The Ural mountains have steadily been there to divide Europe from Asia for the last 250 million years. Russia technically inhabits "Eurasia".Europe is presently uniting into one political and economic zone with a common currency called the Euro. The European Union originated in 1993 and is now composed of 27 member states. Its headquarters is in Brussels, Belgium.Do not confuse the EU with the Council of Europe, which has 47 member states and dates to 1949. These two bodies share the same flag, national anthem, and mission of integrating Europe. The headquarters of the Council are located in Strasbourg, France, and it is most famous for its European Court of Human Rights. In spite of these two bodies, there is still no single Constitution or set of laws applying to all the countries of Europe. Debate rages over the role of the EU in regards to national sovereignty. As of January 2009, the Lisbon Treaty is the closest thing to a European Constitution, yet it has not been approved by all the EU states. Text by Steve Smith.