Church - Dolny Hricov
Share
mail
License license
loading...
Loading ...

Fotografie panoramica de Slavomír Lapka EXPERT Fotografiat 10:48, 27/04/2012 - Views loading...

Advertisement

Church - Dolny Hricov

The World > Europe > Slovakia

  • Iti place / nu-ti place
  • thumbs up
  • thumbs down

Kostol nesie znaky románskeho aj gotického slohu. Pôvodný kazetový strop bol v neskorších rokoch požiarom poškodený a nahradený klenbou. Kazetový strop bol vyšší ako terajšia klenba. Dôkazom sú zvyšky vnútorných malieb ktoré sa zachovali nad klenbou na povale. Maľby boli čiastočne zreštaurované v roku 1964. Podľa odborníkov tieto maľby pochádzajú zo XIV. storočia. Sú to fragmenty väčších kompozičných celkov, veľkých obrazov, ako: Posledná večera, Nanebevstúpenie Krista, Kristus na Mangorle, a pod. Zachovali sa iba horné časti fragmentov. Ostatné časti boli zakryté neskoršími nátermi. Okolo kostola sa pochovávalo, pod podlahou kostola bola hrobka, v nej pochovávali hradné panstvo. Stopy po hrobke boli nájdené pri oprave kostola v rokoch 1947–48. Vchod do hrobky bol zamurovaný. Na vonkajších múroch kostola sú vyryté kratšie latinské texty, maľované dvojkruhy s krížom, v medzikruží sú mená zomretých, ktorí boli popri kostole pochovaní. V XIX. storočí prechádza kostolná budova niekoľkými zmenami. V r. 1827 dostáva kostol kamennú obkládku na rohoch. Jej časti sa zachovali dodnes. V r. 1820 sa porušuje predtým renesančná úprava kostola prístavbou bočnej lode do kríža.Najpozoruhodnejšou pamiatkou, ktorá sa dosiaľ v kostole zachovala, je gotická klenba nad hlavným oltárom. Veža kostola je v pôvodnom tvare, postavená v románskom slohu. Pri opravách v rokoch 1960-62 bol obnovený románsky oltár oproti hlavnému oltáru. Na pôvodnom oltári bol nápis z roku 1576. Kostol je zasvätený pamiatke sv. Michala.

comments powered by Disqus

Imagini apropiate de Slovakia

map

A: Rímsko-katolícky kostol - Dolný Hričov - Slovakia

de Sergej Esnault, la distanta de 10 metri

http://sk.wikipedia.org/wiki/Doln%C3%BD_Hri%C4%8Dov

Rímsko-katolícky kostol - Dolný Hričov - Slovakia

B:

de Sergej Esnault, la distanta de 20 metri

http://sk.wikipedia.org/wiki/Doln%C3%BD_Hri%C4%8Dov

C: Obec Dolný Hričov

de Mikropolis, la distanta de 50 metri

Obec Dolný Hričov - centrum

Obec Dolný Hričov

D: Hričovský hrad - Castle Hricov

de Pavol Sandor, la 2.3 km distanta

 Hričov CastleThe oldest indication of Hričov dates back to 1208, when the castle was mentioned as a ...

Hričovský hrad - Castle Hricov

E: Obec Kotešová - centrum

de Mikropolis, la 2.3 km distanta

Obec Kotešová - centrum

F: Obec Ovčiarsko - centrum

de Mikropolis, la 2.4 km distanta

Obec Ovčiarsko - centrum

G: Mansion - Kotesova

de Slavomír Lapka, la 2.6 km distanta

Mansion - Kotesova

H: Gardening area - Zilinska lehota

de Miroslav Olesnanik, la 3.4 km distanta

Gardening area - Zilinska lehota

I: Gardening area - Zilinska lehota

de Miroslav Olesnanik, la 3.4 km distanta

Gardening area - Zilinska lehota

J: Gardening area - Zilinska lehota

de Miroslav Olesnanik, la 3.4 km distanta

Gardening area - Zilinska lehota

Aceasta panorama a fost facuta in Slovakia, Europe

Aceasta este un ansamblu a Europe

Europe is generally agreed to be the birthplace of western culture, including such legendary innovations as the democratic nation-state, football and tomato sauce.

The word Europe comes from the Greek goddess Europa, who was kidnapped by Zeus and plunked down on the island of Crete. Europa gradually changed from referring to mainland Greece until it extended finally to include Norway and Russia.

Don't be confused that Europe is called a continent without looking like an island, the way the other continents do. It's okay. The Ural mountains have steadily been there to divide Europe from Asia for the last 250 million years. Russia technically inhabits "Eurasia".

Europe is presently uniting into one political and economic zone with a common currency called the Euro. The European Union originated in 1993 and is now composed of 27 member states. Its headquarters is in Brussels, Belgium.

Do not confuse the EU with the Council of Europe, which has 47 member states and dates to 1949. These two bodies share the same flag, national anthem, and mission of integrating Europe. The headquarters of the Council are located in Strasbourg, France, and it is most famous for its European Court of Human Rights.

In spite of these two bodies, there is still no single Constitution or set of laws applying to all the countries of Europe. Debate rages over the role of the EU in regards to national sovereignty. As of January 2009, the Lisbon Treaty is the closest thing to a European Constitution, yet it has not been approved by all the EU states. 

Text by Steve Smith.

Distribuie aceasta panorama