Mansion - Teplicka nad Vahom
摄影师 EXPERT
分享
mail
License license
loading...
Loading ...

全景摄影师 Slavomír Lapka EXPERT 日期和时间 14:29, 17/04/2012 - Views loading...

Advertisement

Mansion - Teplicka nad Vahom

世界 > Europe > Slovakia

  • 喜欢 / 不喜欢
  • thumbs up
  • thumbs down

Terajšie východné krídlo kaštieľa postavili koncom 16. storočia ako prvé. V druhej polovici 17. storočia ho zväčšili o západné krídlo so štvorhrannými vežami. Dnešná úprava ako aj rozdelenie objektu je zo začiatku 20.storočia.Pôvodne monumentálny a reprezentačný kaštieľ má štvorkrídlový pôdorys s ústredným dvorom. Najstaršie východné krídlo je dnes najviac spustošené, s polygonálnou kaplnkou na juhovýchodnom nároží. Na kaplnke sa zachovali lomené okná s kružbami, riešené na spôsob gotických. Na palácovej stavbe, predstavujúcej veľký priestor pôvodne asi s rovným stropom, sú čiastočne renesančné ostenia okien, lemované sgrafitovou ornamentikou, ktorej časť odstránili v roku 1955. Hlavné západné priečelie je trinásťosové, na nárožiach s poschodovými vežami. V strednom plytkom rizalite je polkruhovo ukončený portál, nad ktorým je vzdutá rímsa. Okná sú pozdĺžne s rímsou v parapete i supraporte. Nad oknami prvého poschodia sú ďalšie vetracie otvory, osvetľujúce podkrovie. Široká podstrešná rímsa ukončuje fasády, na nárožných vežiach je kordónová rímsa, oveľa širšia a masívnejšia. Dvor pôvodne obkľučovali takmer segmentové arkády. Dnes sú arkády zamurované, s novými oknami. Vzhľadom na využitie pre byty pozmenili aj pôvodnú dispozíciu objektu.Objekt je využívaný na bývanie a chátra!

comments powered by Disqus

在附近的图片Slovakia

map

A: Water reservoir Zilina, road around

摄影师Miroslav Olesnanik, 距离此全景1.6

Water reservoir Zilina, road around

B: Obec Zástranie

摄影师Mikropolis, 距离此全景1.9

Obec Zástranie

C: Water power plant Zilina

摄影师Miroslav Olesnanik, 距离此全景2.0

you can find more informations here http://translate.google.com/translate?u=http%3A//sk.wikipedia.org...

Water power plant Zilina

D: Straník pri Žiline - X-AIR paragliding

摄影师Mikropolis, 距离此全景2.3

Straník pri Žiline - X-AIR paragliding

E: Villa Nečas - Zilina

摄影师Slavomír Lapka, 距离此全景2.4

Villa Nečas - Zilina

F: Mansion - Nededza

摄影师Slavomír Lapka, 距离此全景2.5

V Nededzi bol postavený ešte za feudalizmu rozsiahly zámocky kaštieľ s menším kostolíkom vybaveným or...

Mansion - Nededza

G: Obec Nededza - centrum

摄影师Mikropolis, 距离此全景2.6

Obec Nededza - centrum

H:

摄影师Miroslav Olesnanik, 距离此全景2.6

I: Street St. Cyril and Methodius, zoom in there are many photos arround

摄影师Miroslav Olesnanik, 距离此全景2.7

Street St. Cyril and Methodius, zoom in there are many photos arround

J:

摄影师Miroslav Olesnanik, 距离此全景2.7

此全景拍摄于Slovakia, Europe

这是一个概述Europe

Europe is generally agreed to be the birthplace of western culture, including such legendary innovations as the democratic nation-state, football and tomato sauce.

The word Europe comes from the Greek goddess Europa, who was kidnapped by Zeus and plunked down on the island of Crete. Europa gradually changed from referring to mainland Greece until it extended finally to include Norway and Russia.

Don't be confused that Europe is called a continent without looking like an island, the way the other continents do. It's okay. The Ural mountains have steadily been there to divide Europe from Asia for the last 250 million years. Russia technically inhabits "Eurasia".

Europe is presently uniting into one political and economic zone with a common currency called the Euro. The European Union originated in 1993 and is now composed of 27 member states. Its headquarters is in Brussels, Belgium.

Do not confuse the EU with the Council of Europe, which has 47 member states and dates to 1949. These two bodies share the same flag, national anthem, and mission of integrating Europe. The headquarters of the Council are located in Strasbourg, France, and it is most famous for its European Court of Human Rights.

In spite of these two bodies, there is still no single Constitution or set of laws applying to all the countries of Europe. Debate rages over the role of the EU in regards to national sovereignty. As of January 2009, the Lisbon Treaty is the closest thing to a European Constitution, yet it has not been approved by all the EU states. 

Text by Steve Smith.

分享这个全景图