Praděd Vysílač vyhlídkova terasa nejv...
摄影师 EXPERT
分享
mail
License license
loading...
Loading ...

全景摄影师 Richard Toman EXPERT 日期和时间 14:12, 05/11/2011 - Views loading...

Advertisement

Praděd Vysílač vyhlídkova terasa nejvyšší dosažitelné nadmořské výšky v ČR

世界 > Europe > Czech Republic

标签: hory

  • 喜欢 / 不喜欢
  • thumbs up
  • thumbs down

Nejvyšší hora Moravy Praděd (1 492 m.n.m) je oblíbeným cílem turistů již od 2. poloviny 19. století. Snahy turistického spolku v Jeseníkách o zbudování rozhledny se datují na přelom 19. a 20. stol. Stavba byla po řadě peripetií zahájena 30. června roku 1904. Po jejím dokončení v červenci 1914 stála na vrcholu Pradědu 32,5 vysoká a 14,5 široká kamenná věž, která svým vzhledem připomínala dominantu starého gotického hradu. Pro realizaci stavby byl použit materiál z nedalekých Tabulových skal (nachází se směrem k chatě Švýcárna). Stavbu provázela celá řada problémů, od nepřízně počasí, které narušovalo statiku, až po nedostatek financí. Ve své době se ve věži nacházela restaurace, ubytování pro turisty a ochoz pro rozhlednu. Za zmínku stojí fakt, že náklady nesli na svých bedrech členové turistického spolku, kteří veškerou práci vykonávali ve svém volném čase Po válce věž na Pradědu značně strádala, na jejím stavu se nepříznivě projevovalo počasí a také zásahy vandalů. Roku 1957 byla uzavřena pro nevyhovující technický stav a těsně před rekonstrukcí došlo roku 1959 k jejímu zřícení. Roku 1968 byla zahájena stavba moderního vysílače, který měl pokrýt rostoucí poptávku po televizním vysílání. Pro její potřeby byla zbudována asfaltová komunikace z chaty Ovčárna až na vrchol Pradědu, která dnes slouží výhradně k zásobovacím účelům. Dokončení stavby bylo plánováno na rok 1977, ale opět vlivem nepříznivého počasí došlo k posunu termínu. Restaurace a ubytovací zařízení tak mohlo začít turistům sloužit až o 6 let později. Základ dnešní stavby tvoří tři podpěry, v jedné z nich se nachází restaurace a hotel. Věž dosahuje výšky úctyhodných 162 metrů. Z vyhlídkové terasy umístěné ve výšce 1 563 m.n.m. je úchvatný výhled na celé panorama Jeseníků. Za jasného počasí lze ojediněle spatřit siluetu Vysokých Tater, Malou a Velkou Fatru. Zajímavostí jistě je, že vrchol věže dosahuje nejvyšší dosažitelné nadmořské výšky v ČR.

comments powered by Disqus

在附近的图片Czech Republic

map

A: Praděd Vysílač vyhlídkova terasa 2 nejvyšší dosažitelná nadmořská výška v ČR

摄影师Richard Toman, 距离此处10远

Nejvyšší hora Moravy Praděd (1 492 m.n.m) je oblíbeným cílem turistů již od 2. poloviny 19. století. ...

Praděd Vysílač vyhlídkova terasa 2 nejvyšší dosažitelná nadmořská výška v ČR

B: Praděd Rozcestí na Švýcarnu

摄影师Richard Toman, 距离此处630远

Praděd  Rozcestí na Švýcarnu

C: Praděd pod Rozcestím na Švýcarnu

摄影师Richard Toman, 距离此处690远

Praděd pod  Rozcestím na Švýcarnu

D: Praděd Rozcestí pod Pradědem

摄影师Richard Toman, 距离此处740远

Praděd Rozcestí pod Pradědem

E: Praděd Rozcestí k Chatě Kurzovní

摄影师Richard Toman, 距离此处800远

Praděd Rozcestí k Chatě Kurzovní

F: Praděd Rozscestí k Barborce

摄影师Richard Toman, 距离此处830远

Praděd Rozscestí k Barborce

G: Praděd uschlé stromy

摄影师Richard Toman, 距离此处870远

Praděd uschlé stromy

H: Praděd Kamenný mostík

摄影师Richard Toman, 距离此全景1.1

Praděd Kamenný mostík

I: Svycarna chalet in Jeseniky

摄影师Libor Fettr, 距离此全景2.5

Švýcárna Cottage is situated at an altitude of 1304 m. It is one of the oldest tourist cottages in Je...

Svycarna chalet in Jeseniky

J: Velky kotel

摄影师Martin Vasek, 距离此全景2.8

Velky kotel

此全景拍摄于Czech Republic

这是一个概述Czech Republic

The Czech Republic is a cool little landlocked country south of Germany and Poland, with a national addiction to pork and beer. Potatos, cabbage, and dumplings are close behind them, and they also have this great bar food called "utopenec." It means "a drowned man," it's pickled sausage with onions, perfect with some dark wheat bread and beer. The Czech bread is legendary, like a meal all by itself.

Czechoslovakia first became a sovereign state in 1918 when it declared independence from the Austro-Hungarian Empire. The state of Czechoslovakia lasted until the "Velvet Divorce" of 1993, which created Slovakia and the Czech Republic.

It was occupied by Germany in WWII but escaped major damage, unlike most other European cities. The nation's capital, Prague, retains some of Europe's most beautiful Baroque architecture as well as one of the largest medieval castle complexes still standing. The President of the Czech Republic has his offices in the Prague Castle even today.

There was a coup d'etat in 1948 and Czechoslovakia fell under Soviet rule. For fifty years Czechoslovakia was a Socialist state under the USSR, subject to censorship, forced atheism and even the arrest of jazz musicians!

In 1989, communist police violently squashed a pro-democracy demonstration and pissed everybody off so bad that a revolution erupted over it, finally ending the Communist rule.

The next twenty years saw rapid economic growth and westernization. Today in Prague you can eat at McDonald's or KFC, shop for snowboarding boots and go see a punk rock show.

The Czech Republic took over the presidency of the European Union in January 2009. This instantly created lots of political drama because the President of the Czech Republic, Vaclav Klaus, is a renowned Euroskeptic.

We anxiously await the outcome of "President Klaus vs. the Lisbon Treaty", a world heavywieght fight sceduled for spring 2009.

Text by Steve Smith.

分享这个全景图