Slovenské kostoly

Church of the Sacred Heart of Jesus - Rajecke Teplice - interior

<% @xml_url = "/krpano/business_page_embed/#{@business.handle}/#{@image.handle}.xml" # @epd_url = "/data/embed/plugin_data/#{@image.handle}" @show_embed_plugin = false # @image.embeddable? @state = 'business_page' @width = '100%' @height = '100%' %> <%= render :partial => 'krpano/html/embed.html' %>

Miestny kostolík Nanebovzatia Panny Márie, ktorý bol postavený pred 90 rokmi a posvätený 15. augusta 1909 nitrianskym biskupom Viliamom Batthyánym už dávno nevyhovuje svojou kapacitou duchovným potrebám miestnych veriacich i veriacich, ktorí sem prichádzajú ako kúpeľní hostia či turisti. Veď na začiatku storočia Rajecké Teplice nemali ani sto obyvateľov a i kúpeľných hostí bolo poskromne. Dnes Rajecké Teplice sú mestečkom, ktoré má vyše 2000 obyvateľov a lôžková kapacita kúpeľov je asi 500 osôb. V budúcnosti sa počíta s nárastom až na 800 osôb. Tiež sem prichádzajú rekreanti za vodou i turistikou.

Po zvážení všetkých okolností farnosť Konská po konzultácii s Biskupským úradom v Nitre sa rozhodla vybudovať nový kostol, farskú budovu i pastoračné centrum v Rajeckých Tepliciach.
Farnosť Konská by sa tým rozdelila na dve farnosti (Konská a Rajecké Teplice) a zabezpečila by sa takto lepšie pastorácia vo farnosti, ktorá je pomerne živá a má vyše 7000 obyvateľov.

Kostol je zasvätený Božskému Srdcu Ježišovmu, ktorého úcta vo farnosti je veľká. Podobne ako ľudia prichádzajú do Rajeckých Teplíc za žriedlom liečivej vody, mal by byť kostol žriedlom Života, ktorý vyviera z Ježišovho Božského Srdca.

prevzaté z http://www.farnost-rajecketeplice.sk/?cat=kostol_nsj